Pečenie Životný štýl

Spomienky na prázdniny

spomienky na prázdniny

Nesmúťte, aj keď sa prázdniny už skončili. Vedeli ste, že prostredníctvom jedla a chutí si vieme uchovať spomienky dlhšie a živšie? Započúvajte sa do nášho najnovšieho podcastu s názvom Spomienky na prázdniny a pripomeňte si spolu s nami slnečné chvíle, dovolenkovú gastronómiu a sladké ničnerobenie.

Kliknite na ikonu ▶️ a prehrajte si zvukový záznam alebo si ho nájdite na Spotify, Apple alebo Google podcastoch pod názvom Z kuchyne:

Spomienky na prázdniny

Dovolenková gastronómia býva u mnohých highlightom dovoleniek. Pri cestovaní po rôznych destináciách je fajn ochutnať špeciality lokálnej kuchyne. A aj prostredníctvom jedla a gastronomických zvyklostí spoznať trochu danú krajinu či oblasť. Jedlo totižto v sebe ukrýva viac, než len chuť a kalórie. Jedlo nám vie veľa napovedať o tom, v čom je daná krajina výnimočná. Vieme cez neho pochopiť, prečo sú jej ľudia akí sú a podobne. My dve sme veľké gastroturistky a na žiadnej dovolenke nevynecháme možnosť degustovať, vychutnávať, zobkať dobroty, ktoré nám naše dovolenkové domovy ponúkajú. V podcaste sa dozviete, kde sme dovolenkovali a čo sme tam jedli.

Francúzsko – Nice, streetfood

Dáme vám tipy na konkrétne jedlá, ktoré sa oplatí ochutnať, do ktorých reštaurácií nakuknúť a ochutnať, čo ponúkajú.

Dnes to bude možno bez konkrétnych receptov, ale ako inšpiráciu – ak vás táto téma zaujíma – vám pripomíname aj naše minulé podcasty. Virtuálne sme v nich cestovali a degustovali špeciality cudziny:

Sardínia – ovčí syr pecorino

Slovinsko na zjedenie

Moja turecká kuchyňa

Spomienky na prázdniny

Ak vás zaujíma kuchyňa pozdĺž Francúzskej riviéry, potom vám odporúčame navštíviť stránku Francúzska riviéra, kde okrem námetov na cestovanie a spoznávanie nájdete aj rubriku gastronómia.

Rovnako môžete gastronomicky cestovať po Izraeli a vyskúšať podľa mojich receptov nejaké sladké aj slané jedlá tejto pestrej krajiny.