Sezónne potraviny

Recepty, ktoré zahrejú telo i dušu

recepty na zahriatie

Kuchyňa je univerzálny „radiátor“. Jednak nás môže účinne zahriať teplo, ktoré produkuje naša rúra pri pečení koláčikov alebo náš sporák pri varení dobrého jedla. Ale aj samotná kuchynská aktivita – čiže pobehovanie okolo sporáka, nás vie zahriať. V neposlednom rade k nášmu zahriatiu môže prispieť jedlo.

Vypočujte si náš podcast, aby ste sa dozvedeli, ktoré ingrediencie alebo hotové jedlá majú zahrievací účinok. A naopak, čomu sa vyhnúť – budete prekvapení.

Kliknite na ikonu ▶️ a prehrajte si zvukový záznam alebo si ho nájdite na Spotify, Apple alebo Google podcastoch pod názvom Z kuchyne:

Zahriať sa dá rôznymi spôsobmi.

Závisí od toho, aký druh podcastu počúvate, také sa dozviete metódy zahrievania. Kebyže sme Zuzana Belohorcová, tak by sme rozprávali o zahrievaní za zavretými dverami asi. Kebyže sme asociácia uhoľných baní, presviedčali by sme vás, že najlepšie vás zahreje uhlie.

Ale my sme dve z kuchyne, takže vám predstavíme zopár účinných a overených metód, ako vás zahreje kuchyňa a veci s ňou súvisiace.

Nie nadarmo sa volá COMFORT FOOD. Nielenže nás zahreje, ale má zvyčajne aj vyššiu kalorickú hodnotu. Hodí sa do zimy, aby malo naše telo dosť kalórií na to, aby sa udržalo pri potrebnej teplote.

A na záver pridávame ešte recepty na zahrievacie:


Karí od Jamieho Olivera, aj s obmenami: https://www.jamieoliver.com/features/twists-on-jamies-lamb-chickpea-curry/

Otolengiho recepty: https://www.theguardian.com/food/2021/jan/23/yotam-ottolenghi-recipes-for-comfort-food-spicy-lamb-macaroni-sabih-hummus-tapioca-coconut-bowl

Tekvicové plnené koláče: https://www.mykitchendiary.sk/recept/tekvicove-plnene-kolace/

Rascová polievka s vajíčkom: https://dobruchut.aktuality.sk/recept/74979/rychla-rascova-polievka-s-vajickom/

Tekvicová polievka: https://novalim.net/tekvicova-polievka-bezlepkovymi-krutonmi/

Zdravé nápoje na zahriatie: https://www.ndtv.com/health/choose-these-healthy-drinks-to-stay-warm-this-winter-2327052