Životný štýl

Najlepšie jedlé darčeky

vianočné darčeky

Najkrajší darček je ten, ktorý vyrobíte vlastnými rukami. V dnešnom podcaste nájdete množstvo návodov a tipov, ako pripraviť krásny a chutný darček pre každého.

Jedlé darčeky z kuchyne

Nie je to úžasné, ak vytvoríte krásny darček, ktorý sa dá aj zjesť? Jedlé darčeky sú prekvapenia, ktoré chutia. V týchto dňoch je dôležité byť zdraví, nestresovať sa a už vôbec nie obiehať obchody. Na prípravu jedlých darčekov nám stačí aj návšteva bežných potravín. Môžete si byť istí, že tento druh darčekov neskončí zapadnutý prachom naspodku skrine.Čo sú jedlé darčeky?

Môže to byť osobná bonboniéra z vašej „vlastnej čokoládovne“, nakladané syry, podľa chuti namiešané čajové zmesi, či ochutené soli. Vlastnoručne vyrobený vaječný likér, syrové krekry k vianočným filmom a rozprávkam. Originálny vianočný darček vytvoríte aj vlastnoručne a ako sme spomínali, nebude k tomu treba nič viac, ako návšteva potravín. Sladké alebo slané prekvapenie pre partnera, manžela, rodičov a podobne ochutíte a ozdobíte podľa svojej fantázie a namiešate na mieru obdarovanému.

Adventný kalendár z bonbónikov

Budete potrebovať len kvalitnú čokoládu, smotanu na šľahanie a cukrárske vrecko alebo sáčok a papierové, či alumíniové košíčky. Do každého bonbónika môžete vložiť oriešok, mandľu, lieskovec, kandizované ovocie, môžete ho ozdobiť ho cukrárskymi ozdôbkami, ale aj lístočkom s venovaním. Bonbóniky, potom povkladáte do papierovej krabičky, ktorú ozdobíte ako čokoládový adventný kalendár, alebo mašličkou a vetvičkou s osobným prianím.

Nakladané syry

Potrebujete: olivový olej, syry typu hermelín a/alebo iné obľúbené syry. Môžu byť syry typu chedar, eidam, ale aj iné, ako sú minipareničky. Syry naložte spolu s na kolieska nakrájanou cibuľou, cesnakom a korením. Pokojne pridajte aj sušené brusnice, vlašské orechy, mandle. K tomu sa hodí vetvička tymianu, alebo rozmarínu. Kto má rád pikantné, môže byť aj malá čili paprička. Všetko natlačte vo vrstvách do pohárika, zalejte olivovým olejom. Poriadne pritlačte prstami zhora a vytlačte vzduchové bublinky. Pozor aby sa vám olej nevylial. Fľašku zavrite, ak treba zvonku utrite, položte kruh z látky či papiera a previažte ozdobne šnúrkou. Pridajte venovanie a osobný darček pre priateľa, manžela, či otca je hotový.

Ďalšie tipy na jedlé darčeky

Jedlé darčeky, ktoré potešia môžu byť aj ochutené soli v ozdobných sáčkoch, či malých fľaštičkách. Môžete namiešať ochutenú soľ na ázijské jedlo, či klasickú pečenú zeleninu, alebo dusené mäso. Do takejto zmesi dajte napríklad bobkové listy, borievky, nové korenie, čierne a farebné korenie a čili papričku. Pripraviť môžete aj orieškové maslá, kandizované ovocie, či ochutené orechy.

Kliknite na ikonu ▶️ a prehrajte si zvukový záznam alebo si ho nájdite na Spotify, Apple alebo Google podcastoch pod názvom Z kuchyne:

Text doplníme čoskoro: ….