Zdravá strava

Fit recepty – ako sa stravovať bez diéty

Fit recepty

Fit recepty – aké sú to?

Také, aby ste sa cítili Fit, teda dobre vo svojom tele aj vo svojej hlave. A to je práve ten problém, každý to má vo svojej hlave nastavené inak a každého telo je originálny kus. Aj vaše Fit recepty teda by teda mali byť šité vám na mieru. Netreba podliehať módnym trendom a propagandám populárnych diét a produktov. Mnohé sú navyše určené pre športovcov s vysokým výdajom energie. Je preto logické, že Fit recept pre paňulku na homeoffice, ktorá ledva odkráča 2 000 krokov je Fit recept iný ako pre športovca, ktorý maká. Čo majú však tie správne Fit recepty pre všetkých rovnaké? Teda čo majú tieto recepty spoločné? Spoločné by mali mať určite vlákninu, kvalitné bielkoviny, veľa zeleniny a správny pitný režim.

Kliknite na ikonu ▶️ a prehrajte si zvukový záznam alebo si ho nájdite na Spotify, Apple alebo Google podcastoch pod názvom Z kuchyne:

Fit dezerty

Dezert nie je nevyhnutnou súčasťou menu, ale buďme otvorení – dobrý dezert nikdy nie je zlý. Ak chcete “dezertovať” bez výčitiek svedomia, v našom podcaste sme vám predstavili zdravšie alternatívy dezertov, kde sme obmedzili cukor a karbohydráty na minimum, napriek tomu sme však mysleli na to, aby dezert splnil svoju úlohu – aby chutil a bol sladkou bodkou za dobrým jedlom.

Ktoré potraviny by ste mali mať doma, aby ste si vedeli rýchlo a šikovne pripraviť nejaký fit dezert?

  • nízkotučný krémový tvaroh
  • ovocie: jablká, hrozno, figy, ďatle, banány, maliny, jahody…
  • med, javorový sirup, resp. iné, vami prijateľné druhy sladiva
  • avokádo, arašidové maslo
  • orechy: lieskovce, vlašské orechy, asašidy…
  • semiačka (slnečnicové, tekvicové), sézam…
  • horká čokoláda s vyšším podielom kakaa
  • a dokonca aj syr 🙂

Recepty na konkrétne zdravšie dezerty si môžete vypočuť v našom podcaste. Zároveň dávame do pozornosti niektoré stránky, kde nájdete ďalšie inšpirácie na fit maškrty:

Fitness recepty s vysokým obsahom bielkovín

Recepty z tvarohu a bez cukru

Nepečená torta z čiernej bazy

Vínová mousse

OLYMPUS DIGITAL CAMERA