Pečenie Životný štýl

Desiata nielen pre deti

desiata

Téme desiata sa určite hodí všetkým rodičom. Ak aj vy patríte medzi tých, ktorí si každý večer alebo každé ráno lámu hlavu nad tým, čo pripraviť deťom na desiatu, aby neskončila v koši, tak potom zbystrite pozornosť. My dve sme sa dnes zamysleli práve nad touto témou a pripravili sme pre vás tipy, ako dopriať našim deckám niečo, čo im nielen bude chutiť, ale bude to zároveň aj nutrične hodnotné. A decká tým pádom dostanú správne vyváženú stravu, ktorá ich neuspí, naopak, ktorá ich naštartuje na celé dopoludnie.

Kliknite na ikonu ▶️ a prehrajte si zvukový záznam alebo si ho nájdite na Spotify, Apple alebo Google podcastoch pod názvom Z kuchyne:

Desiata nielen pre deti

Užitočné námety na dobré desiaty

Desiata – to nemusí byť len hrubý “lepeňák” s maslom a salámou. Môže to byť oku lahodiace, pestré jedlo, do ktorého sa deti s radosťou zahryznú a vychutnajú si ho. A my, mamy, sa budeme tešiť, že dostanú potrebnú dávku dobrej energie a nezaspia na nasledujúcej hodine :-).

Ako však pripraviť takú desiatu? V dnešnom podcaste vám Katka – odborníčka na túto tému a skúsená mama, kuchárka a lektorka – dá dostatok námetov, ktoré vás budú jednak inšpirovať ku kreatívnej desiatovej tvorbe, ale aj ktoré vás naučia novým fintám.

Povieme si aj o tom, že desiata môže byť pokojne aj sladká. Že by mala byť ale za každých okolností nutrične vyvážená a pestrá, mala by obsahovať čerstvé ovocie či zeleninu (alebo ideálne oboje) a dostatok tekutín. Pitný režim je dôležitý, to všetci vieme.

Dnes vám ešte pridávame tipy na stránky, kde nájdete chutné a zdravé recepty aj na desiatu:

FB profil Medzi jedlom a láskou – tipy na zdravé jedlá, domáci kefír a fermentované dobroty

23 tipov na sladkú desiatu

Zdravá desiata

Zdravá desiata či olovrant https://www.ziaktivne.sk/recepty/zdrava-desiata-olovrant/