Pečenie Životný štýl

Ako išlo vajce…do kuchyne

vajce

Vajce je symbolom života, zrodu, plodnosti a lásky. V minulosti mu boli pripisované magické schopnosti a bolo považované za najhodnotnejšiu potravinu. Platí to aj dnes? To sa pokúsime dnes poriešiť v našom podcaste. A smozrejme, zásobíme vás takto pred Veľkou nocou aj zaujímavými receptami a praktickými tipmi, ako si s tými vajcami dobre v kuchyni poradiť.

Kliknite na ikonu ▶️ a prehrajte si zvukový záznam alebo si ho nájdite na Spotify, Apple alebo Google podcastoch pod názvom Z kuchyne:

Vajce a čo všetko o ňom vieme

Z bielkovinami nabitého a mýtmi opradeného vajca, sa na Veľkú noc stáva obsesia. Ale také dobré vajce nie je zlé ani počas roka. V našom podcaste sme dnes rozobrali vajce – doslova – a zodpovedali sme si zopár pálčivých otázok, ktoré nás, ako spoločnosť, určite veľmi trápia a bolo ich treba objasniť :-).

Vypočujte si náš podcast o vajci a dozviete sa, ako si vybrať tie správne vajíčka, v čom spočíva ich sila a výživová hodnota, prezradíme vám, prečo sa niektoré vajíčka šúpu lepšie a iné nie alebo od čoho závisí farba vajec.

Vajíčkové recepty

Ale všetkým nám je jasné, že náš podcast je najmä o inšpirovaní vás k tomu, ako byť doma a v kuchyni spokojnejší. A jednou z ciest, ako túto spokojnosť docieliť, je dobre sa najesť :-).

Pripravili sme pre vás tým pádom výber tých najlepších vajíčkových receptov. Napríklad, priamo v podcaste vám Katka dá návod na dokonalú vaječnú omeletu.

Ďalšie vychytávky nájdete napríklad tu:

Žĺtkové orechové rezy

Syrová roláda s vajíčkovou plnkou

Vybrané vajcové recepty TV Prima

Škótske vajce

Citrónový krém lemon curd

Sladká omeleta s ovocím

žĺtkové orechové rezy