Životný štýl

#2ZKUCHYNE

Ako sme sa my dve dostali do kuchyne, čo tomu predchádzalo a čo všetko ste o nás nevedeli. Možno dnes taký narcistický podcast, ale prečo nie. 🙂

Cookučka / Katarína Medveďová Ovečková

Žurnalistka, lektorka a kuchárka

Vyštudovala som žurnalistiku a dlhé roky som sa venovala Public Relation. Pracovala som ako hovorkyňa a PR pracovník slovenských festivalov ArtFilm, Bratislavský Filmový Festival, Pohoda, Hory a mesto.

Počas prvej “materskej” som vyštudovala odbor kuchár čašník a riadne ho ukončila komisionálnym preskúšaním. Skúseností v gastre som získavala pri spolupráci s kuchármi Jaroslavom Žídekom, nórskym šéfkuchárom Daniélom Madsenom, alebo Markom Pavalom. Tiež vo Viedni u fotografa a foodstylistu časopisu Gusto, Stefana Lievehra. Venujem sa zážitkovému vzdelávaniu v oblasti stravovania a popularizácii zdravej stravy. Organizujem workshopy vo firmách aj v školách. Rada pracujem aj so staršími deťmi.

V projekte Cookučka sa venujem téme rodinná strava a trendom v trvalej udržateľnosti stravovania. Živí ma predovšetkým Food styling a tvorba obsahov pre receptové a životnoštýlové portály.

Okrem “raritnej” kombinácie štúdia na FFUK, Katedra žurnalistiky a Kuchár čašník, ukončila dištančné štúdium na Univerzite v Utrechte v odbore Trvalá udržateľnosť v stravovaní. Fotí jedlo pre rôzne publikácie. Podcast s Michaelou Smolovou a Edom Radimákom s veľkou radosťou nahrávame od októbra 2020.

Sisters Bakery / Michaela Smolová

Mama, manželka, marketingová odborníčka, blogerka a cukrárka

Čo som vyštudovala, tým sa viac-menej zaoberám do dnes. Mojou hlavnou obživou je marketing, s dôrazom na produktový manažment, marketignovú komunikáciu a budovanie značiek.

Moja kariéra nabrala nový smer, keď som sa na druhej materskej nudila. Založila som si blog sistersbakery.sk, vyučila som sa za cukrárku a začala som sa viac intenzívne venovať pečeniu a vzdelávaniu v tejto oblasti.

Po 5 rokoch fungovania môjho blogu som vydala svoju prvú knihu Takmer zabudnuté recepty – ako zbierku klasických receptov na sladké a slané pečenie, ktoré sme poznali možno od babičiek a na ktoré by bola škoda zabudnúť.

Dnes sa venujem viacerým projektom, okrem mojej marketingovej práce tvorím recepty pre mojich klientov, píšem články, spravujem sociálne siete. Veľa pečiem a varím, užívam si život na dedine, chodím často do prírody, zveľaďujem svoju záhradku a dúfam, že sa ju nerozhodne po mne “zveľadiť” aj náš pes Wolfy. Snažím sa čo najviac času tráviť s mojími dvomi deťmi, 9 ročnou Miškou a 6 ročným Adamkom alebo s mojím x ročným manželom 😊.